Login:
Password:

Forgot password? Register

Article


78
firletek- Biografia (Political)
Posted 2 years ago by
firletek    
Report


Rozdział pierwszy: początki firletka


Firletek swoją przygodę z esimem zaczął w 292 dni suny a więc ponad 800 dni temu. Jest jednym z najstarszych wciąż aktywnych graczy, co pokazuje jak doświadczonym graczem jest bohater biografii. Z początków firletka w esimie pochodzi Spółka Wolnego Rynku , wcześniej Stratton Oakmont Inc.- jedna z największych spółek na świecie i największa wciąż aktywnie zarządzana spółka w sPolsce. Zanim zajął się akcjami dla nowych graczy osiągał sukcesy z własną spółką akcyjną. Jego zmysł do interesów oraz zaangażowanie doprowadziły do zbudowania 11 największej spółki akcyjnej na świecie bez kupowania golda, bez exploitowania bugów w grze, bez nieczystych zagrywek wobec konkurencji. Zawsze grał fair play, nigdy nikogo nie oszukał.


Spółka Wolnego Rynku- najlepsza spółka akcyjna w Polsce, "dziecko" firletka


Przede wszystkim firletek jest kojarzony jako Prezes Partii KORWIN , dawniej Kongres Nowej Prawicy, aktualnie Koalicja Odbudowy RP. Zbudował praktycznie od zera molocha, największą partię na świecie. Oczywiście nie zrobił tego sam, pomagali Mu również inni gracze jednak to firletek doprowadził wszystko do końca, na dzień dzisiejszyJego partia nie ma żadnej konkurencji, ani na świecie, ani w Polsce.

firletek od początku swojej kariery politycznej starał się usprawnić polski kongres- dobrze wiedział, że sprawny, szybko głosujący kongres to fundament dobrze zarządzanego państwa. Od bardzo dawna przeprowadzał selekcję w partii w celu wybrania tylko najodpowiedniejszych graczy do kongresu, napisał również najlepszy poradnik dla wannabe kongresmenem . Efektem tego był na przykład najszybszy DOW w historii sPolski , gdzie połowa kongresmenów została wyselekcjonowana przez firletka.


Partia KORWIN (aktualnie KORP)- największa partia na świecie "dziecko firletka"
Rozdział drugi: działalność społeczna firletka


Bohater artykułu jest pomysłodawcą szeregu ciekawych i pomocnych akcji dla nowych (i nie tylko) graczy. Akcje prezentowane będą chronologicznie, od najstarszej do najmłodszej.

Pierwsza akcja prowadzona przez firletka pod patronatem partii Korwin- Zbuduj Sobie Domek , o szczegółach akcji możecie poczytać w artykule pomysłodawcy, przyznam się, że sam korzystałem z tej akcji, jest jedną z najlepszych na jakie trafiłem grając w esima na różnych serwerach. Akcja umożliwia wybudowanie sobie domku q5 po kosztach, czyli nie trzeba płacić pełnej kwoty, wystarczy zapłacić za materiał i samemu zbudować sobie domek.


nowatorska akcja firletka, która rozpoczęła charytatywną pracę firletka dla narodu polskiego.


Kolejną, bliźniaczą akcją, również wymyśloną przez firletka akcją jest Zbuduj Sobie Estate prowadzona przez bliskiego współpracownika firletka- znanego i lubianego Ozjasz Goldberg . Zbuduj Sobie Estate działa na tej samej zasadzie co Zbuduj Sobie Domek- czyli płacisz za materiał i budujesz sobie nieruchomość po kosztach, własnymi rękoma. Te dwie akcje są wizytówką firletka, najlepsze i najbardziej pomocne akcje na całej sunie. Za zainwestowanie swoich pieniędzy oraz swojego czasu w te akcje należy się firletkowi dozgonna wdzięczność narodu polskiego. Warto też dodać, że firletek pracował również charytatywnie w tych spółkach- robił to non profit, miał na celu wsparcie i rozwój nowych graczy.


niestety nikt nie pokusił się o grafikę do tej akcji


Następną akcją, którą wymyślił firletek jest Zbuduj Polsce DS , wybitnie propolska akcja, prowadzona przy pomocy Pana Ozjasza. Zamysłem akcji jest praca charytatywna przy budowie Systemów Obronnych, które można umieścić w atakowanym przez wroga regionie dając obrońcom bonus do obrażeń. To przykład akcji działającej w interesie państwa. Jedynej jaką zaobserwowałem na sunie od początku mojego grania. Tylko wybitny patriota mógłby zainwestować własne pieniądze i czas w prowadzenie tak szlachetnej akcji.Ostatnią, najnowszą akcją jest Poprowadź sobie spółkę . Nowatorski sposób edukacji biznesowej graczy. Mają oni możliwość zarobienia pieniędzy z udostępnionej przez firletka spółki a co najważniejsze zdobywają oni bezcenne doświadczenie. Jestem wielkim fanem tej akcji i liczę, że kiedyś uda mi się wziąć w niej udział. PPS miał już 4 zakończone edycje, o których możecie przeczytać tutaj a właśnie dobiega końca 4ta edycja.
Oprócz tych wyjątkowych akcji firletek działał również jako oficer GROM oraz MEN organizując konkursy dla członków bojówki oraz dla wszystkich graczy jako Minister Edukacji Narodowej.Rozdział trzeci: podsumowanie dokonań Wielkiego Polaka


Przez ponad 800 dni grania firletek doprowadził swoją spółkę akcyjną do bardzo wysokiej, dziesiątej pozycji na świecie. Przypominam, że nie splamił się kupowaniem golda, oszukiwaniem, naciąganiem, defraudacjami. Zawsze działał zgodnie z prawem i zgodnie ze swoim sumieniem. To doświadczenie pomogło mu w prowadzeniu akcji PPS.

Firletek słynął też z publikowania wyników wyborów na wykresach w przystępnej oprawie graficznej- artykuły z cyklu: Wyniki wyborów na wykresach . Widać od razu, że wybory do kongresu to jego konik, nic dziwnego patrząc na jego doświadczenie jako kongresmena: 15stokrotnie został wybrany na kongresmena, często wygrywając wybory przeważającą ilością głosów. Każda jego kadencja cechowała się aktywnością oraz głosowaniem w polskim interesie. Trzeba też dodać, że nigdy nie zależało Mu na prestiżowym posiadaniu największej ilości głosów, zawsze starał się o równomierne, sprawiedliwe rozdysponowanie głosów pomiędzy wszystkich kandydatów z ramienia Jego partii. Gdyby nie te starania zapewne wygrywałby w cuglach wszystkie wybory z gigantyczną przewagą nad drugim kandydatem pod względem ilości głosów.

Jego akcje doprowadziły szybszego rozwoju nowych graczy, pomagał im zdobyć doświadczenie w grze, ułatwiał im początki oraz zawsze udzielał dobrych rad. To dzięki Niemu dziesiątki graczy posiadają domki i estate, to dzięki Niemu młodzi gracze uczą się podstaw biznesu, to dzięki Niemu sPolska ma tańsze DSy. Jego zasługi w materii akcji społecznych są niezmierzone- jest On największym filantropem sPolski.

Prywatnie firletek jest wybitnie skromnym i bardzo kulturalnym graczem, wywiad przed napisaniem tego artykułu przeprowadziłem na Jego kanale , który służy też jako kanał partyjny. Podczas wywiadu dowiedziałem się, że firletek niezmiernie szanuje wszystkich graczy, którym na sercu leży dobro sPolski, jest On ponad partyjnymi podziałami. Jego ostatnia absencja spowodowana jest odebraniem Mu sensu gry, płatne premium uniemożliwia dalsze działanie na rzecz społeczności, którą stworzył poprzez wysyłanie wiadomości grupowych. Społeczność partii KORWIN złożona z ponad setki aktywnych graczy oraz setek sympatyków, którzy niestety już odeszli z gry nigdy nie zapomni firletkowi jego poświęcenia. Odchodząc z aktywnej gry firletek zdecydował się na bardzo odważny ruch: dał prawa w partii wszystkim członkom, dzięki czemu mogą oni teraz brać udział w wyborach na lidera partii. Taka decyzja umotywowana jest zwiększeniem konkurencji co powinno motywować lidera partii do aktywnych działań na rzecz sPolski oraz samej partii. Nigdy wcześniej żaden lider dużej i poważnej partii nie zdecydował się na tak odważny ruch. To kolejny przykład jak wielkim wizjonerem na sunie był firletek.

Mówi się, że "nie po słowach a po czynach ich poznacie"- firletek dał się poznać po swoich czynach jako wybitny patriota, świetny biznesmen, sprawny polityk ale przede wszystkim jako filantrop, który non profit pomaga innym graczom swoimi akcjami. Dziękuję za przeczytanie artykułu i dziękuję firletek za wszystko co zrobiłeś dla sPolski.Również bardzo dziękuję, mam nadzieję że moja praca i pomoc nowym graczom nie poszła na marne i że dzięki temu w sPolsce zawsze będzie żyło się dostatnio i szczęśliwie Chciałbym również zakończyć grę ze wszystkimi w zgodzie, dlatego jeżeli ktoś kiedykolwiek poczuł się przeze mnie urażony to przepraszam, tym samym proszę o zaprzestanie wszystkich konfliktów i kłótni, bo naprawdę nie służy to naszemu Narodowi.

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.
firletek


Previous article:
Start 5 edycji PSS (2 years ago)

Next article:
Podsumowanie 5 edycji PSS. (2 years ago)

ESim
or
Register for free
Only letters, numbers, underscore and space are allowed (A-Z,a-z,0-9,_,' ')
Show more

By clicking 'Sign Up!', you agree to the Rules and that you have read the Privacy Policy.

About the game:


USA as a world power? In E-Sim it is possible!

In E-Sim we have a huge, living world, which is a mirror copy of the Earth. Well, maybe not completely mirrored, because the balance of power in this virtual world looks a bit different than in real life. In E-Sim, USA does not have to be a world superpower, It can be efficiently managed as a much smaller country that has entrepreneurial citizens that support it's foundation. Everything depends on the players themselves and how they decide to shape the political map of the game.

Work for the good of your country and see it rise to an empire.

Activities in this game are divided into several modules. First is the economy as a citizen in a country of your choice you must work to earn money, which you will get to spend for example, on food or purchase of weapons which are critical for your progress as a fighter. You will work in either private companies which are owned by players or government companies which are owned by the state. After progressing in the game you will finally get the opportunity to set up your own business and hire other players. If it prospers, we can even change it into a joint-stock company and enter the stock market and get even more money in this way.


In E-Sim, international wars are nothing out of the ordinary.

"E-Sim is one of the most unique browser games out there"

Become an influential politician.

The second module is a politics. Just like in real life politics in E-Sim are an extremely powerful tool that can be used for your own purposes. From time to time there are elections in the game in which you will not only vote, but also have the ability to run for the head of the party you're in. You can also apply for congress, where once elected you will be given the right to vote on laws proposed by your fellow congress members or your president and propose laws yourself. Voting on laws is important for your country as it can shape the lives of those around you. You can also try to become the head of a given party, and even take part in presidential elections and decide on the shape of the foreign policy of a given state (for example, who to declare war on). Career in politics is obviously not easy and in order to succeed in it, you have to have a good plan and compete for the votes of voters.


You can go bankrupt or become a rich man while playing the stock market.

The international war.

The last and probably the most important module is military. In E-Sim, countries are constantly fighting each other for control over territories which in return grant them access to more valuable raw materials. For this purpose, they form alliances, they fight international wars, but they also have to deal with, for example, uprisings in conquered countries or civil wars, which may explode on their territory. You can also take part in these clashes, although you are also given the opportunity to lead a life as a pacifist who focuses on other activities in the game (for example, running a successful newspaper or selling products).


At the auction you can sell or buy your dream inventory.

E-Sim is a unique browser game. It's creators ensured realistic representation of the mechanisms present in the real world and gave all power to the players who shape the image of the virtual Earth according to their own. So come and join them and help your country achieve its full potential.


Invest, produce and sell - be an entrepreneur in E-Sim.


Take part in numerous events for the E-Sim community.


forum | Laws | Privacy policy | Staff | Wikia | Alpha | Primera | Secura | Suna | Furia | Pandoria esim political game
Play on